SOJOVÉ SVÍČKY A VOSKY

Proč používat sojové svíčky a vosky?

Od začátku bylo jasné, že v mém obchodě aromavap.cz musí být i svíčky. Svíčky u mě hoří téměř nepřetržitě. Hoří, když oslavuji. Hoří, když sdílím. Hoří, když truchlím. Hoří, když tvořím.

Zprvu mě zajímala při mé velké spotřebě především nízká cena. Jenže pak mne začalo zajímat, co vlastně spaluji a jak tím ovlivňuji mé zdraví, zdraví mé rodiny a v neposlední řadě zdraví celé planety.

 Sítem mých pocitů nakonec propadly jen svíčky z bio rostlinného sójového vosku. Protože výrobců sójových svíček je na českém trhu málo, sehnala jsem si základní suroviny - vosk, 100% bavlněné knoty, formy, kalíšky a dala se do výroby. V mých rukách vznikl produkt, který je 100% přírodní a ekologický, z mého pohledu šetrný k přírodě. Spalováním sójového se nezvyšuje obsah CO2 v atmosféře a jeho výrobou nepodporuji business s palmovým olejem. V porovnání s parafínovými svíčkami hoří sójový vosk čistěji, není toxický a při hoření neuvolňuje žádné karcinogeny. Sójové svíčky při hoření produkují mnohem méně sazí než parafín, jsou tedy bezpečnější pro alergiky. Hoří pomaleji a tají při nižších teplotách – svíčky vydrží až o 50% déle, než parafínové. Když omylem něco roztaveným voskem potřísním, snadno ho odstraním (např. z textilu nebo nábytku) horkou mýdlovou vodou.

Moje sójové svíčky jsou 100% ruční práce, každičká svíčka projde několikrát mýma rukama. Poznáš to dle drobných nepřesností. Svíčky najdeš v této kategorii ve dvou variantách. Svíčky ve skle, a nebo samostatně jako válec. Pokud si pořídíš svíčku, která není ve skleněném kalíšku, je potřeba dávat pozor na nízký bod tání, který mají. Je nutné, aby hořela cca dvě, tři hodiny. Když hoří déle, ohřeje se natolik, že se roztaví a rozteče se. Abych této situaci předešla, po cca třech hodinách ji uhasím a teprve až zchladne a úplně ztuhne, tak ji znovu zapálím.

V této kategorii najdeš ještě jednu vychytávku – sójový vosk do aromalampy. Oproti obyčejné vodě, která se do aromalamp obvykle dává, se vosk nevypaří a zbytky esenciálních olejů se tak nepřipálí. Není tedy potřeba kontrolovat a doplňovat vodu. Jen vložíš vosk do mističky, nakapeš oblíbený přírodní esenciální olej, zapálíš v aromalampě svíčku a pak už jen užíváš oblíbené vůně.

Z důvodů šetrnosti ke zdraví do svíček nepřidávám žádná syntetická barviva ani parfémy.


BIO sojové svíčky

Aromavap 

Jana Baruselová
Fojtova 99, 463 22 Mníšek - Fojtka

Zavolejte nám, nebo napište - rádi se Vám budeme věnovat

Telefon: +420 721 088 748
E- mail: janina@aromavap.cz

Adresa

Aromavap
Jana Baruselová
Fojtova 99 
463 22 Mníšek - Fojtka

Kontakty

E- mail: janina@aromavap.cz    
Mobil: +420 721 088 748

Odkazy

Website